Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Już wkrótce cyfrowy dowód w aplikacji mObywatel stanie się pełnoprawnym dowodem osobistym. Będzie to możliwe po wejściu w życie przepisów ustawy o aplikacji. Dokumenty cyfrowe zostaną zrównane ze swoimi fizycznymi odpowiednikami. Z cyfrowej wersji dowodu będzie można skorzystać np. w banku czy na lotnisku.

Zapowiedź KPRM komentuje CEO EuroCert – Łukasz Konikiewicz:

Aplikację pobrało już niemal 8 mln Polek i Polaków. Świadczy to o naszej otwartości na rozwiązania cyfrowe. Od dawna jesteśmy w czołówce krajów korzystających z e-bankowości czy płatności zbliżeniowych. Nikomu nie trzeba przypominać, że otworzyliśmy się na cyfrowe rozwiązania jeszcze bardziej w związku z pandemią. Bardzo prawdopodobne, że już wkrótce nikt nie będzie korzystać z fizycznego dowodu tożsamości. Do podobnej sytuacji może dojść w kontaktach biznesowych, gdzie coraz więcej firm rezygnuje z ręcznego parafowania, podpisywania dokumentów i przesyłania ich pocztą na rzecz kwalifikowanego e-podpisu, który pozwala sfinalizować proces biznesowy w ciągu kilku minut, w pełni online.

Dowiedz się więcej na temat kwalifikowanego podpisu elektronicznego na e-dowodzie.

Usługę możesz nabyć w naszym e-sklepie pod tym linkiem.

Skontaktuj się z naszym doradcą, dobierzemy rozwiązanie optymalne do Twoich potrzeb:

email: biuro@eurocert.pl

tel.: + 48 22 390 59 95