Lista bezpiecznych urządzeń

Bezpieczny komponent techniczny

Bezpiecznym urządzeniem do składania i weryfikacji podpisu elektronicznego zgodnie z wymaganiami ustawą z dnia 5 września 2016 r. o usługach zaufania oraz identyfikacji elektronicznej (Dz. U. poz. 1579) oraz z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 910/2014 dnia 23 lipca 2014 r. w sprawie identyfikacji elektronicznej i usług zaufania w odniesieniu do transakcji elektronicznych na rynku wewnętrznym  są następujące komponenty techniczne:

  • karta mikroprocesorowa Oberthur ID One Cosmo V7.0 SIM z oprogramowaniem Charismathics Smart Security Interface Standard  - pobierz plik .pdf
  • karta mikroprocesorowa CardOS V5.0 SIM z oprogramowaniem Charismathics Smart Security Interface Standard  - pobierz plik .pdf
  • karta mikroprocesorowa CardOS V5.3 SIM z oprogramowaniem Charismathics Smart Security Interface Standard  - pobierz plik .pdf
  • karta mikroprocesorowa HID Combo Cosmo v7 z oprogramowaniem middleware HID ActivClient  - pobierz plik .pdf
  • ChipDOC P60 on JCOP 3 SECID P60 (OSB) SSCD - P6022J VB, ver. V7b4 - pobierz .pdf
  • Qualified Signature and Seal Creation Device (QSCD) Cryptomathic Signer, version 4.8 - pobierz plik.pdf
  • Utimaco CP5 (dotyczy pieczęci kwalifikowanej) - pobierz plik.pdf

Aplikacja podpisująca i weryfikująca

Aplikacja EuroCert SecureDoc spełnia wymagania założone na oprogramowanie podpisujące i weryfikujące zgodnie w w/w Rozporządzeniem, co oznacza, że wraz ze współpracującym z nią komponentem technicznym stanowi ona bezpieczne urządzenie do składania i weryfikacji podpisów elektronicznych.

O nas

Firma Eurocert powstała 19.01.2012 i jest zarejestrowana w Warszawie. Głównym trzonem firmy jest działalność związana z oprogramowaniem w zakresie bezpieczeństwa cyfrowego. Rynkiem właściwym działalności jest Miasto Stołeczne Warszawa. W mieście tym zlokalizowane jest biuro oraz miejsce przechowywania zasobów sprzętowych niezbędnych do funkcjonowania serwisów. Do niedawna kadra pracownicza firmy specjalizowała się w modernizacji i obsłudze Data Center, a także w administrowaniu systemami serwerowymi. Firma działa w zakresie spraw technicznych związanych z serwerownią i przechowywaniem danych. Posiadamy dużą wiedzę w zakresie bezpieczeństwa przechowywanych danych.

Co warto wiedzieć?

Zgodnie z Ustawą z dnia 5 września 2016 r. o usługach zaufania oraz identyfikacji elektronicznej (Dz. U. poz. 1579) dane w postaci elektronicznej opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym są równoważne pod względem skutków prawnych dokumentom opatrzonym podpisami własnoręcznymi.

Pliki cookie ułatwiają nam świadczenie usług. Korzystając z naszej strony zezwalasz na wykorzystywanie plików cookie. Jeśli chciałbyś się dowiedzieć w jaki sposób przetwarzamy pozyskane dane, kliknij „Więcej informacji” lub „Ok” aby zamknąć okno.
Więcej informacji Ok