Eurocert razem z Polską Izbą Inżynierów Budownictwa przygotował ofertę dedykowaną na podpis kwalifikowany oraz pieczęć kwalifikowaną dla członków PIIB.

Chciałbyś poznać warunki oraz ofertę, którą przygotowaliśmy? Napisz do nas!

Skorzystaj z formularza kontaktowego lub zadzwoń i powołaj się na ofertę specjalną dla PIIB.

Jeśli zastanawiasz się do czego można wykorzystać kwalifikowany podpis lub pieczęć. Poniżej przedstawiamy kila zastosowań.

Cyfryzacja budownictwa

Obecnie obywatele mają już możliwość szybkiego wnioskowania drogą online o pozwolenia na budowę za pośrednictwem serwisu e-Budownictwo, którym administruje Główny Urząd Nadzoru Budowlanego (GUNB). Dzięki rozporządzeniu Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii w sprawie ewidencji gruntów i budynków, od 31 lipca 2021 w niektórych starostwach powiatowych można już korzystać z portali, które umożliwiają złożenie wniosku online w celu uzyskania stosownych wypisów i wyrysów. Również wnioski o wypisy i wyrysy z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego mogą być składane przez Internet i kierowane do urzędów miast czy gmin.
Najwygodniejszym narzędziem z jakiego można skorzystać jest, kwalifikowany podpis elektroniczny.

 

E-wnioski w procesie budowlanym – korzyści dla biznesu i obywateli

Jakie korzyści wiążą się ze składaniem wniosków elektronicznych z pomocą portalu e-Budownictwo? Oto najważniejsze zalety:

  • Brak wizyt w urzędzie – Wszystkie formalności związane z procesem budowlanym możesz załatwiać z domu lub z biura. Wystarczy dysponować jednym z dwóch darmowych podpisów elektronicznych lub uzyskać kwalifikowany podpis elektroniczny, który posłuży ci dodatkowo do wielu innych czynności administracyjnych lub kontaktów z kontrahentami, w tym zagranicznymi.
  • Łatwe i szybkie zarządzanie inwestycjami – Jeśli prowadzisz wiele inwestycji budowlanych na terenie całego kraju, możesz składać wymagane dokumenty drogą elektroniczną, podpisując je e-podpisem. Oszczędzasz w ten sposób swój czas, który do tej pory przeznaczany był na dojazdy do urzędów zlokalizowanych na terenie całej Polski.
  • Oszczędności finansowe – Korzystając z podpisu kwalifikowanego lub innych e-podpisów, obniżasz koszty zakupu papieru do swojego biura lub domu. Oszczędzasz również na przesyłkach kurierskich czy pocztowych, ponieważ niezbędne dokumenty przekazujesz wyłącznie drogą elektroniczną. Mniej papieru to też mniej dokumentów do tradycyjnej archiwizacji. Należy również pamiętać, że wydruk projektów budowlanych możliwy jest jedynie na drukarkach wielkoformatowych. Ich eksploatacja jest droga ze względu na rozmiary i rodzaj papieru oraz specjalne tonery, których trzeba użyć. Dlatego jeśli zarządzasz firmą projektową lub developerską, na pewno docenisz zalety kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

 

Nie stosujesz jeszcze kwalifikowanych usług zaufania w swojej firmie? Skontaktuj się z doradcą EuroCert, który zarekomenduje rozwiązanie optymalne dla Twojego biznesu.