Podpis elektroniczny kwalifikowany

Kwalifikowany podpis elektroniczny EuroCert to elektroniczny podpis, który posiada moc prawną podpisu odręcznego w obrocie elektronicznym dokumentów. Złożony za pomocą certyfikatu umożliwia jednoznaczną identyfikację osoby fizycznej składającej podpis. W celów bezpieczeństwa przechowywany jest na urządzeniu kryptograficznym uniemożliwiającym jego skopiowanie.

Kwalifikowany podpis EuroCert umożliwia:

  • Podpis, dzięki wykorzystaniu kwalifikowanego certyfikatu, posiada moc prawną podpisu własnoręcznego w obrocie dokumentów cyfrowych na terenie całej Unii Europejskiej. Podpis jest wydawany dla osoby fizycznej na bezpiecznym urządzeniu, składającym się z czytnika i karty.
  • Usługa zgodna jest z wymogami Europejskiego Rozporządzenia eIDAS i Polskiej Ustawy o usługach zaufania oraz identyfikacji elektronicznej.

Oprócz użycia podpisu elektronicznego w kontaktach z urzędami może być wykorzystany z powodzeniem do celów komercyjnych, ponieważ skraca czas zawierania umów cywilno-prawnych do kilku minut. Wysyłka mailowa podpisanego pliku pozwala zapomnieć o drukowaniu i wysyłce pocztą lub kurierem, co dodatkowo oszczędza pieniądze i usprawnia procesy przepływu dokumentów w firmie.
Kwalifikowany podpis EuroCert umożliwia złożenie podpisu w formacie PAdES (dedykowany do plików PDF) i XAdES (przeznaczony do wszystkich rodzajów plików).