EuroCert oferuje zestaw certyfikatów zgodnych z obowiązującą od 14 września 2019 dyrektywą PSD2 dotyczącą usług płatniczych i obejmujących wszystkie kraje członkowie Unii Europejskiej. Usługa przeznaczona jest dla podmiotów niebankowych (Third Party Providers) lub starających się o uzyskanie licencji instytucji płatniczej od Komisji Nadzoru Finansowego.

W skład zestawu wchodzi:

  • Kwalifikowany certyfikat pieczęci elektronicznej zgodny z PSD2 służący do elektronicznego poświadczenia danych osoby prawnej świadczącej usługi płatnicze
  • Kwalifikowany certyfikat uwierzytelnienia witryn internetowych zgodny z PSD2 umożliwiający uwierzytelnienia witryn internetowych i przyporządkowanie do osoby prawnej

Aby uzyskać certyfikat przedsiębiorstwo musi posiadać aktywną licencję wydaną przez KNF. Jeżeli starasz się o licencję i chcesz przetestować swoje rozwiązanie w Piaskownicy Komisji Nadzoru Finansowego zaopatrz się w Certyfikaty testowe zgodne z PSD2.

Certyfikaty kwalifikowane zgodne z PSD2 wydawane przez dostawcę usług zaufania EuroCert są zgodnie ze specyfikacją techniczną ETSI TS 119 495 v 1.2.1.


Kup Zestaw certyfikatów PSD2 EuroCert