Jako EuroCert chcemy dostarczać coraz lepsze rozwiązania. Dlatego wspólnie z firmą SIGNIUS, umożliwiającą zdalne podpisywanie dokumentów, wprowadzamy na rynek możliwość zdalnego posługiwania się kwalifikowanym podpisem elektronicznym. To nowy wymiar tej usługi, dostępnej nawet w ciągu kilku minut. 

Nasze rozwiązanie daje możliwość zdalnego nabycia i złożenia podpisu kwalifikowanego. Fizyczna weryfikacja tożsamości nie jest konieczna dzięki certyfikowanej wideo weryfikacji, na podstawie której wydawany jest certyfikat kwalifikowany. Niepotrzebne są również karty i czytniki, a wszystko odbywa się w trakcie jednego procesu online. 

Jakie korzyści płyną ze wspólnego rozwiązania EuroCert i SIGNIUS? 

 • zapewnia ono efektywny i sprawny obieg dokumentacji elektronicznej
 • obniża – nawet do kilku minut – czas podpisywania umów
 • minimalizuje konieczność druku dokumentów
 • przyspiesza liczne procesy biznesowe
 • pozwala na redukcję kosztów administracyjnych

Miejsce nie ma znaczenia

Rozwiązanie pozwala na złożenie podpisu z dowolnego miejsca na Ziemi. Dzięki zgodności z eIDAS – unijnym rozporządzeniem dotyczącym między innymi identyfikacji elektronicznej – usługa ma pełną moc prawną na terenie całej Unii Europejskiej.

Rozwiązanie startuje w tym samym momencie na trzech rynkach:

 • polskim
 • niemieckim 
 • austriackim 

Interfejs i weryfikacja tożsamości są dostępne w trzech językach – polskim, angielskim i niemieckim. Jest to szczególnie istotne w przypadku międzynarodowych kontaktów biznesowych. 

Kilka kroków i gotowe!

Nabycie i złożenie podpisu kwalifikowanego jest bardzo proste:

 • Krok 1. Dodajesz dokument lub kilka dokumentów do aplikacji 
 • Krok 2. Potwierdzasz tożsamość w trakcie jednorazowego i bezpiecznego procesu wideo weryfikacji
 • Krok 3. Otrzymujesz jednorazowe hasło SMS, które wpisujesz na ekranie w celu sfinalizowania procesu potwierdzenia tożsamości
 • Krok 4. Klik! Potwierdzasz podpisanie dokumentu. Podpisany dokument możesz pobrać z platformy, a wiadomość mailowa o złożonym podpisie jest przesyłana na wskazany adres. 


Jednorazowa weryfikacja tożsamości umożliwia złożenie podpisu kwalifikowanego na wielu dokumentach jednocześnie. Na jednym dokumencie podpis kwalifikowany może złożyć wiele osób, a zlecający ma możliwość ustalenia kolejności podpisywania. Platforma daje możliwość wyboru – dostępny jest zarówno podpis kwalifikowany, jak i zaawansowany. 

Ile to kosztuje?

Klienci mają do wyboru kilka pakietów różniących się liczbą podpisów oraz terminem ważności. Ceny jednostkowe zaczynają się już od 21 groszy za podpis.

Rozwiązanie dla każdego

Podpis może być wykorzystywany do wielu celów, między innymi:

 • w kontaktach z urzędami, instytucjami publicznymi;
 • w kontaktach biznesowych, np. przy podpisywaniu nowych umów o współpracę;
 • zarówno w małych, średnich oraz dużych firmach, jak i przez użytkowników indywidualnych czy organizacje publiczne.

Kluczowe partnerstwo

W EuroCert, jako jednej z pięciu firm w Polsce, posiadamy status kwalifikowanego dostawcy usług zaufania. Oferujemy kwalifikowany podpis elektroniczny, czyli rozwiązanie pozwalające na komunikację z urzędami i elektroniczny obieg dokumentów (ze skutkiem prawnym równoważnym podpisowi odręcznemu). Oferujemy ponadto kwalifikowane pieczęcie elektroniczne i kwalifikowane znaczniki czasu. Dzięki zgodności z rozporządzeniem eIDAS, nasze usługi są akceptowane na terenie całej Unii Europejskiej.

Nasi klienci biznesowi mają siedziby w ponad 100 krajach. Działamy w ciągłej współpracy z jednostkami administracji rządowej, przede wszystkim z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów i Narodowym Centrum Certyfikacji NCCert. Posiadamy również status zaufanej trzeciej strony w przypadku sporów sądowych. Działamy według najwyższych standardów kryptograficznych, dzięki temu oferowane usługi gwarantują bezpieczeństwo i integralność dokumentów.

SIGNIUS – z którym wspólnie stworzyliśmy rozwiązanie do zdalnego posługiwania się podpisem kwalifikowanym – jako jedyna w Europie firma dostarcza rozwiązanie podpisywania dokumentów na odległość oferując różne modele wdrożenia  – w wersji online, integrację przez API i wdrożenie lokalne (on-premise). Wszystkie rozwiązania są zgodne z unijnym rozporządzeniem eIDAS. Firma obsługuje zarówno małe i średnie firmy, użytkowników indywidualnych, jak i korporacje czy organizacje publicznych. SIGNIUS oferuje również kwalifikowaną pieczęć elektroniczną, zdalną wideo identyfikację klienta, znacznik czasu i archiwizację dokumentacji. 

Rynek rośnie w szybkim tempie

Globalny rynek podpisów elektronicznych rośnie w dwucyfrowym tempie. W roku 2019 był wyceniany na 1.1 mld dolarów. Według przewidywań autorów analizy Fortune Business Insights, w ciągu najbliższych sześciu lat osiągnie wartość blisko 8 miliardów dolarów. Autorzy raportu zakładają, że – w analizowanym okresie – średnioroczne tempo wzrostu wyniesie niemal 29 proc.